Losy czwartkowego spotkania zostały rozstrzygnięte na początku drugiej połowy, gdy w ciągu kilkudziesięciu sekund "The Blues" - prowadzący do przerwy 1:0 po trafieniu Juana Maty z 15 metrów - zdobyli dwa kolejne gole. W 46. minucie celnym strzałem popisał się Fernando Torres (asysta Edena Hazarda), a chwilę później samobójcze trafienie po zagraniu Maty zaliczył obrońca rywali Darvin Chavez.

>>>Chelsea - CF Monterrey 3:1. Zobacz gole

Drużyna Monterrey odpowiedziała tylko golem napastnika Aldo De Nigrisa w doliczonym czasie gry.

Dzień wcześniej piłkarze Corinthians Sao Paulo (w składzie z byłym piłkarzem ŁKS Łódź - Paulinho) wygrali w japońskiej Toyocie z Al Ahli Kair 1:0 (1:0). Zwycięskiego gola w 36. minucie strzelił doświadczony Peruwiańczyk Paolo Guerrero.

Wyniki:

półfinały

Chelsea Londyn - CF Monterrey 3:1 (1:0) Bramki: dla Chelsea - Juan Mata (17), Fernando Torres (46), Darvin Chavez (48-samob.); dla Monterrey - Aldo De Nigris (90+1). Sędzia: Carlos Vera (Ekwador). Widzów 36 648.

Corinthians Sao Paulo - Al Ahly Kair 1:0 (1:0) Bramka: Paolo Guerrero (36). Sędzia: Marco Rodriguez (Meksyk). Widzów 31 417.

mecz o 5. miejsce

Sanfrecce Hiroszima - Ulsan Hyundai 3:2 (1:1) Bramki: dla Sanfrecce - Satoru Yamagishi (35), Hisato Sato (56, 72); dla Ulsan Hyundai - Hiroki Mizumoto (17-sam.), Lee Yong (90+5). Sędzia: Nawaf Shukralla (Bahrajn). Widzów 17 581.