Bramki dla zwycięzców strzelili Adam Maher (12. minuta) i Amerykanin Jozy Altidore (14.), a dla PSV Juergen Locadia (31.). Piłkarze AZ Alkmaar po raz 4. wywalczyli krajowy puchar (poprzednio w 1978, 1981 i 1982 r.).

W Belgii, również po raz 4., krajowy puchar wywalczył zespół KRC Genk, który w finale wygrał w Brukseli z Cercle Brugge 2:0 (0:0). Pierwszego gola w 85. minucie zdobył Bennard Kumordzi z Ghany, a 4 minuty później wynik meczu ustalił Jelle Vossen.

Poprzednio drużyna KRC Genk (też jako Racing Genk) zdobywała Puchar Belgii w 1998, 2000 i 2009 r.

Puchar Danii wywalczyli piłkarze Esbjerg fB, którzy w finale wygrali w Kopenhadze z Randers FC 1:0 (0:0). Zwycięską bramkę w 55. minucie strzelił Youssef Toutouh.
Klub z portowego Esbjerg w zachodniej Jutlandii 5 razy był mistrzem kraju (po raz ostatni w 1979 r.), a Puchar Danii zdobywał dotychczas w 1964 i 1976 r.