Skład pochodzi z listopada 1986 roku. Właśnie wtedy w debiucie trenerskim Fergusona Manchester Utd. przegrał, w obecności 13,5 tysiąca kibiców, z Ofxord United 0:2.

Reklama

Co ciekawe, nabywcą kartki z odręcznie sporządzoną "jedenastką" okazał się nie żaden z kibiców "Czerwonych Diabłów", a ówczesny zawodnik... Oxford United (obecnie gra zaledwie na poziomie czwartej ligi) Peter Rhoades-Brown.

Na kartce widnieją następujące nazwiska piłkarzy z Manchesteru: 1. Chris Turner, 2. Mike Duxbury, 3. Arthur Albiston, 4. Kevin Moran, 5. Paul McGrath, 6. Graeme Hogg, 7. Clayton Blackmore, 8. Remi Moses, 9. Frank Stapleton, 10. Peter Davenport, 11. Peter Barnes. Rezerwowy: Jesper Olsen.

Szkot sir Ferguson rozstał się z ekipą United w maju 2013 roku. Łącznie prowadził Manchester United w roli menedżera w 1500 spotkaniach. Z zespołem zdobył aż 38 trofeów, w tym 13 tytułów mistrza Anglii.

Według brytyjskich mediów, władze Manchesteru United planują zaprojektować wyjazdowy strój drużyny, który będzie nawiązywał do szkockiej tradycji (następcą Fergusona został jego rodak David Moyes), czyli kraty w niebieskim i czarnym kolorze.