Ferguson, który uczestniczył w otwarciu ulicy z rodziną i przyjaciółmi, powiedział, że 26 lat pracy jako menadżer tej drużyny było dla niego niesamowitą podróżą, której zakończenie zwieńczyła ta uroczystość.

Jestem dumny z tego i jestem dumny z każdego kto był związany z tym klubem. Chciałbym podziękować Manchesterowi United za to, że zaprosił mnie do siebie 26 lat temu. To była niezwykła zmiana w moim życiu i wyzwanie, które przyjąłem. Dziś jesteśmy tu gdzie jesteśmy. To wielki klub. Wy, kibice, cieszycie się z tego. Ale wielu z naszych młodych fanów nie pamięta, że były złe dni. A wtedy jesteśmy dobrzy, gdy umiemy radzić sobie gdy jest źle. Ten klub zawsze będzie szedł do przodu - powiedział Ferguson.

Reklama

Ferguson jest najbardziej utytułowanym menedżerem w historii brytyjskiego futbolu. Szkot w 26-letniej karierze menedżera United zdobył z klubem 13 tytułów mistrza Anglii i dwa razy triumfował w Lidze Mistrzów. Obok stadionu Old Trafford znajduje się także ulica Sir Matta Busby'ego, który wywalczył z Manchesterem United pierwszy Klubowy Puchar Europy w 1968 roku.