To nagroda za pracę wykonaną w Manchesterze United, więź, która przetrwała lata. Jestem dumny z klubu, trenerów i moich zawodników - powiedział 81-letni Sir Alex Ferguson, trener "Czerwonych Diabłów" w latach 1986-2013. Zdobył z nimi m.in. 13 tytułów mistrza kraju, pięć Pucharów Anglii i dwukrotnie triumfował w Lidze Mistrzów.

Reklama

Młodszy o osiem lat Wenger, jeden z pierwszych zagranicznych trenerów w Premier League, prowadził Arsenal w latach 1996-2018. W swoim pierwszym pełnym sezonie 1997/98 wywalczył z "Kanonierami" pierwszy z trzech tytułów mistrza Anglii. W sezonie 2003/04 Arsenal zdobył go nie ponosząc ani jednej porażki.

Reklama

Jesteśmy z Sir Alexem jak dwaj bokserzy. Walczyliśmy i szliśmy razem. Pozostał wzajemny szacunek, a będzie okazja do spotkania, wypicia dobrego wina i wspominania naszych dawnych kłótni - skomentował Wenger.

Premier League założyła swoją Galerię Sław w 2021 roku, w którym wprowadzeni do niej zostali: Alan Shearer, Thierry Henry, Eric Cantona, Roy Keane, Frank Lampard, Dennis Bergkamp, Steven Gerrard i David Beckham. Obecnie znajduje się w niej 16 piłkarzy.