Na mocy nowej umowy 27-letni Leo Messi otrzyma roczne wynagrodzenie w wysokości 20 mln euro, co oznacza, że będzie najlepiej opłacanym piłkarzem na świecie.

Reklama

Messi, czterokrotny zdobywca nagrody dla Piłkarza Roku, powiedział, że zostanie Barcelonie tak długo, jak będzie czuł wsparcie kibiców.

- To kibice Barcelony są powodem, dla którego związuję się z klubem. Dla nich chcę tu grać, czuję ich sympatię i wsparcie w trudnych chwilach - stwierdził argentyński napastnik podczas czatu z internautami, organizowanego przez chiński portal Weibo.

Messi dodał również, że ostatni sezon jest dla niego i dla wszystkich piłkarzy Barcelony rozczarowaniem. - To był ciężki rok. Nie zdobyliśmy mistrzostwa Hiszpanii, wcześniej odpadliśmy z Ligi Mistrzów - dodał, przepraszając fanów Barcelony za sezon bez żadnego trofeum.

Leo Messi jest graczem Barcelony niemal od dzieciństwa, pojawił się w klubie w 2000 roku. W hiszpańskiej ekstraklasie zadebiutował jesienią 2004 roku, od tego momentu w barwach "Blaugrana" rozegrał ponad 400 meczów (w lidze, w meczach Pucharu Króla i europejskich pucharach), strzelając w nich ponad 350 bramek.

Reklama

W reprezentacji Argentyny zagrał w 84 meczach, zdobywając 37 goli.