W wieku 88 lat zmarł w w madryckim szpitalu Alfredo di Stefano, jeden z najwybitniejszych piłkarzy w historii. Informację o śmierci legendarnego napastnika podała hiszpańska federacja piłkarska.

Reklama

Alfredo di Stefano pochodził z Argentyny, urodził się w Buenos Aires. Bogatą piłkarską karierę zaczynał w kraju urodzenia - w River Plate i Atletico Huracan.
Karierę międzynarodową rozpoczynał jako piłkarz reprezentacji Argentyny - wystąpił w niej sześciokrotnie, strzelając dla "Albicelestes" sześć goli. Cztery razy zagrał potem dla reprezentacji… Kolumbii, był wtedy graczem Millionarios Bogota.

Największą sławę zyskał po przeprowadzce do Europy, a legendę wielkiego piłkarza zaczął budować w Realu Madryt - z "Królewskimi" pięciokrotnie zdobywał Puchar Europy, osiem razy był z tym klubem mistrzem Hiszpanii. Po latach władze "Królewskich" oraz kibice madryckiego klubu przyznały mu tytuł honorowego prezydenta Realu.W drużynie narodowej Hiszpanii zagrał w 31 spotkaniach strzelając 23 gole. Prestiżowy francuski tygodnik "France Football" dwukrotnie uhonorował go tytułem zdobywcy "Złotej Piłki" dla najlepszego gracza Europy.