Oficjalny serwis internetowy FIFA zamieszcza oświadczenie, w którym mowa o tym, że gospodarz MŚ w 2018 nie zostanie zmieniony.

Reklama

Mistrzostwa świata, śledzone z uwagą przez globalną widownię, mogą stać się znaczącym początkiem dialogu między ludźmi i między rządami. Wierzymy, że turniej w Rosji będzie siłą dla dobra.

Oświadczenie FIFA to reakcja między innymi na wystąpienia i wypowiedzi polityków, oraz publikacje w mediach. Najgłośniej o odebranie Rosji prawa organizacji MŚ w 2018 roku apelowali politycy z Holandii i Niemiec - ich zdaniem wspierająca ukraińskich separatystów Rosja, współodpowiedzialna za zestrzelenie malezyjskiego samolotu pasażerskiego nad Ukrainą, nie ma moralnego prawa na organizowanie wielkiego sportowego święta.

Kierujący FIFA Sepp Blatter spotkał się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem przy okazji finału niedawno zakończonych mistrzostw świata w Brazylii. Wtedy uzgodniono, że we wrześniu dojdzie do kolejnego spotkania, już w Rosji. Celem wizyty delegacji FIFA będzie zapoznanie się z przygotowaniami do MŚ w 2018.