- Nastąpią korekty w naszych planach wydatków na organizację mistrzostw świata. Ale nie będzie to znaczący wzrost. Przygotowując wstępne wyliczenia chcieliśmy uniknąć aptekarskiego, szczegółowego preliminarza wydatków, pozostawiliśmy pewien dodatkowy margines - powiedział przewodniczący komitetu organizacyjnego MŚ w Rosji, Aleksiej Sorokin.

Reklama

Zwiększenie nakładów na przygotowania do turnieju jest związane przede wszystkim z kursem walut - w ostatnim czasie rubel znacznie stracił na wartości do dolara, w ubiegłym tygodniu kurs rosyjskiej waluty osiągnął rekordowo niskie notowanie - dolar wart był 40,50 rubla.

Aleksiej Sorokin przyznał w rozmowie z agencją R-Sport, że organizatorzy turnieju mistrzostw świata w Rosji są przygotowani na taką ewentualność. - Zapewniamy, że bierzemy pod uwagę wszelkie niedogodności. Naszym celem jest sprostać wymaganiom FIFA i oczekiwania wobec nas wypełnimy. Jednocześnie chcę dodać, że nikt z nas nie wie, jak będzie wyglądała rzeczywistość za cztery lata, ale będziemy gotowi. Wzrost znaczenia Rosji w świecie, promocja turnieju i państwa-organizatora, klimat dla inwestycji związanych z turniejem są niepoliczalne i ich wartość nie może być wyrażana w liczbach - stwierdził szef komitetu organizacyjnego rosyjskich MŚ.

ZOBACZ TAKŻE: Ile kosztowały igrzyska w Soczi? Nawet 1500000000000 rubli >>>