Ruch Chorzów przegrał w Ostrowie Wielkopolskim z miejscową Ostrovią 1:2. Goście prowadzili od 15. minuty po strzale Filipa Starzyńskiego. Jeszcze przed przerwą wyrównał Marek Szymanowski (37’), a w 81. minucie rzut karny dla gospodarzy wykorzystał Błażej Cyfert.

Lechia Gdańsk również na wyjeździe przegrała ze Stalą Stalowa Wola 1:2. Obie bramki dla gospodarzy strzelił Tomasz Płonka (38’ i 52’). Honorowego gola dla klubu z Ekstraklasy zdobył Piotr Grzelczak (76’).

Cracovia z trudnościami wywalczyła awans do 1/8 finału, wygrywając na wyjeździe z Okocimskim Brzesko 2:1. Goście objęli prowadzenie już w 9. minucie po strzale Bartłomieja Dudzica, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Arkadiusz Garzeł (30’). Ten sam zawodnik w 76. minucie dostał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, ale goście nie byli w stanie wykorzystać liczebnej przewagi. Dopiero w 4. minucie doliczonego czasu gola na wagę zwycięstwa i awansu strzelił Łotysz Deniss Rakels.

Awans do 1/8 finału Pucharu Polski wywalczyli też piłkarze Znicza Pruszków, którzy na wyjeździe pokonali Stal Rzeszów 3:1 (dwie bramki dla gości zdobył Maciej Górski).