Minister Sajid Javid napisał do prezydenta FIFA, Seppa Blattera, że utajnienie pełnego 430-stronicowego raportu, a ujawnienie tylko 42-stronicowego streszczenia podaje w wątpliwość rzetelność wewnętrznych dochodzeń. Co więcej, kiedy 2 tygodnie temu FIFA opublikowała to streszczenie, autor raportu, amerykański adwokat Michael Garcia, zaprotestował, że nie oddaje ono jego wniosków z 2-letnich dochodzeń, a niekiedy jest z nimi wręcz sprzeczne.

Reklama

Prezes angielskiej federacji FA. Greg Dyke powiedział potem: To podważa cały proces. Jeśli osoba, która przeprowadziła dochodzenia powiada - to co mówi raport to nie to co ja mówiłem, to jaki to ma sens?

Minister Sajid Javid dodał teraz do tego w swoim liście. Bez ujawnienia pełnego raportu, FIFA naraża nie tylko swoją wiarygodność, ale wyrządza znaczną szkodę reputacji całego futbolu.

Streszczenie raportu nie tylko oczyszcza Katar, jego działaczy i Komitet Wykonawczy FIFA z wszelkich zarzutów, ale stawia pod pręgierzem Anglię i Australię - dwa kraje, które dopatrywały się korupcji w procesie głosowania.

CZYTAJ TAKŻE: Już nie zakodują mistrzostw. Posłowie szykują ustawę>>>

Reklama