Dziennik Gazeta Prawana logo

El. ME 2016: Porażka Holandii, zwycięstwa Belgii, Włoch i Czech

4 września 2015, 07:57
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Hannes Halldorsson
Hannes Halldorsson/PAP/EPA
W czwartek rozegrano dziewięć spotkań w ramach eliminacji do piłkarskich mistrzostw Europy. W grupie A Holandia przegrała z Islandią 0:1. Islandczycy po tym zwycięstwie mają 18 punktów i umocnili się na pozycji lidera.

W pozostałych meczach tej grupy Czechy wygrały z Kazachstanem 2:1, a Turcja zremisowała z Łotwą. Drugie miejsce, premiowane awansem, zajmują Czesi - 16 punktów. Holendrzy z 10 punktami są na trzeciej pozycji.

W grupie B Belgia pokonała Bośnię i Hercegowinę 3:1, Izrael wygrał z Andorą 4:0, a Cypr przegrał z Walią 0:1. Liderem są Walijczycy - 17 punktów, drugie miejsce zajmują Belgowie - 14 punktów, a trzecie Izrael - 12 punktów.

W grupie H Włosi wygrali z Maltą 1:0, Bułgaria przegrała z Norwegią 0:1, a Azerbejdżan bezbramkowo zremisował z Chorwacją. Włosi z 15 punktami zajmują pierwsze miejsce. Na drugiej pozycji są Chorwaci - 14 punktów, a na trzeciej Norwegowie - 13 punktów.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj