Poprosiłem trenera reprezentacji, aby nie brał mnie pod uwagę w przyszłości, bo przechodzę w kadrze narodowej na emeryturę. "Jogi" (pseudonim selekcjonera Joachima Loewa - PAP) wiedział, co dla mnie znaczy Euro 2016, bo naprawdę chciałem zdobyć ten tytuł, którego Niemcy nie wywalczyli od 1996 roku. Nie udało nam się i muszę to zaakceptować - napisał na Twitterze Schweinsteiger, który życzył kolegom z reprezentacji sukcesów w eliminacjach MŚ 2018.

Reklama

Występujący obecnie w Manchesterze United piłkarz wywalczył z Bayernem Monachium osiem tytułów mistrza Niemiec, a w 2013 roku triumfował z Bawarczykami w Lidze Mistrzów.

Rok później doświadczony pomocnik sięgnął z reprezentacją Niemiec po mistrzostwo świata w Brazylii, a w dwóch poprzednich mundialach (2006, 2010) był trzeci. Jest także wicemistrzem Europy z 2008 roku.

W kadrze narodowej zadebiutował w czerwcu 2004 roku. Łącznie w 120 występach w reprezentacji zdobył 24 bramki.

Reklama

W poprzednim sezonie zawodnik borykał się z kontuzjami kolana, ale zdołał wrócić do gry na mistrzostwa Europy we Francji. Drużyna Loewa dotarła do półfinału, gdzie przegrała z gospodarzami 0:2. Wcześniej - w ćwierćfinałowym starciu z Włochami - Schweinsteiger nie wykorzystał rzutu karnego w serii "jedenastek".