Jak podały media, we wtorek odbył się ślub cywilny, a dzień później zaplanowana jest uroczystość w kościele. Niespełna 32-letni piłkarz i młodsza o trzy lata tenisistka przybyli łodzią do Ratusza przy Wielkim Kanale, gdzie się pobrali. Serbka miała na sobie długą i prostą białą suknię, a Niemiec granatowy garnitur.

Reklama

Po trwającej ok. pół godziny ceremonii państwo młodzi wraz z gośćmi udali się do luksusowego hotelu, który wynajęli w całości do środy.

Ivanovic i Schweinsteiger stanowią jedną z najsłynniejszych sportowych par ostatnich lat. Spotykają się od lata 2014 roku. Informacje o planowanym ślubie przekazała mediom niechcący koleżanka z kortu Serbki - Angelique Kerber tuż po wygraniu styczniowego Australian Open. Niemka polskiego pochodzenia nie zdradziła jednak wówczas daty. O niej zaczęto mówić głośno w połowie czerwca. Według dziennikarzy, pierwotnie uroczystość miała się odbyć 5 lipca, ale została przesunięta o tydzień ze względu na piłkarskie mistrzostwa Europy, w których brali wówczas udział Niemcy. Do samego końca zaś w tajemnicy trzymano miejsce ceremonii.

W minioną sobotę stan cywilny zmieniła także inna tenisistka - Słowaczka Dominika Cibulkova, która kilka dni wcześniej wyeliminowała Agnieszkę Radwańską w 1/8 finału Wimbledonu.