Jego klub - Sevilla - poinformował w piątek na Twitterze, że 27-letni piłkarz doznał podczas treningu urazu lewej łydki i wróci niebawem ze zgrupowania kadry narodowej do Hiszpanii. Wówczas zostanie określone, jak długo musi pauzować.

Reklama

Selekcjoner gospodarzy niedzielnego meczu Ljubisa Tumbakovic już kilka dni temu mówił o ciężkiej sytuacji kadrowej. Kontuzje leczyli m.in. Zarko Tomasevic, Marko Basa i Marko Simic.

Teraz doszedł mu kolejny problem. Jovetic - były gracz m.in. Manchesteru City, Fiorentiny i Interu Mediolan - jest najskuteczniejszym piłkarzem w historii drużyny narodowej Czarnogóry. Strzelił do tej pory 19 bramek (w 44 meczach).

Miał ogromny udział w tym, że czarnogórski zespół zajmuje drugie miejsce w grupie E kwalifikacji MŚ 2018 (trzy punkty za Polską). Jovetic wystąpił w każdym z czterech meczów od początku do końca. Strzelił gole w trzech spotkaniach, natomiast w wyjazdowym starciu z Danią (1:0) zaliczył asystę.

Polacy trenują w Warszawie, a jedynym nieobecnym z podstawowego składu jest Grzegorz Krychowiak (kontuzja żebra). W sobotę we wczesnych godzinach popołudniowych biało-czerwoni będą w Podgoricy.