Puchar Świata związany jest z wieloma szczególnymi wspomnieniami. Jestem zaszczycony, że po zakończeniu sportowej kariery mogę uczestniczyć w takim wydarzeniu. Zaprezentować trofeum całemu światu to ogromne wyróżnienie - powiedział rekordzista pod względem strzelonych bramek w mundialu.

Reklama

Klose wystąpił w czterech edycjach mistrzostw świata i zdobył 16 goli. Przed trzema laty w Brazylii wywalczył z reprezentacją Niemiec puchar. 39-letni piłkarz polskiego pochodzenia po zakończeniu kariery został członkiem sztabu szkoleniowego niemieckiej kadry.

Losowanie to taki moment, w którym wszyscy uczestnicy imprezy zawsze wstrzymują oddech. Napięcie jest wtedy bardzo duże. Byłem w tym roku w Rosji na Pucharze Konfederacji i jestem przekonany, że w 2018 roku odbędzie się wspaniały mundial - dodał Klose.

32 zespoły zostaną podzielone na osiem grup. Polska będzie losowana z pierwszego koszyka. Jednym z tych, którzy będą wyciągać kulki z nazwami krajów będzie legenda radzieckiego futbolu Nikita Simonian.