W Warszawie trwa zgrupowanie reprezentacji Polski przed meczem z Włochami w Lidze Narodów (7.09 w Bolonii) i towarzyskim z Irlandią (11.09 we Wrocławiu).

Reklama

Jeśli byśmy nie awansowali na mistrzostwa świata, to wówczas powinno się budować ten zespół od początku. Mundial nam nie wszedł i zmiany są potrzebne. Selekcjoner wie co trzeba zrobić, abyśmy wrócili na zwycięską ścieżkę – podkreślił Lewandowski na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Selekcjoner reprezentacji Jerzy Brzęczek powołał kilku młodych piłkarzy, którzy będą mieli szansę na debiut w drużynie narodowej.

Zdaję sobie sprawę, że nowym piłkarzom może towarzyszyć trema. Na pewno "świeża krew" nam się przyda. Jako kapitan tej reprezentacji staram się pomóc im w aklimatyzacji. Z kilkoma zawodnikami rozmawiałem już w poniedziałek rano – przyznał napastnik Bayernu Monachium.

Reprezentacja Polski będzie trenowała na boiskach KS ZWAR i Polonii Warszawa, a w czwartek o godz. 11.00 wyleci do Bolonii, gdzie dzień później rozegra mecz z Włochami w Lidze Narodów. Od soboty biało-czerwoni przebywać będą we Wrocławiu, gdzie 11 września rozegrają towarzyskie spotkanie z Irlandią.