Uwielbiam wywoływać śmiech publiczności i sam świetnie się bawię. Aktorstwo było moim marzeniem z dzieciństwa - powiedział agencji AFP Leboeuf, który 22 stycznia będzie obchodzić 51. urodziny.

Gdy w 2005 roku zakończył karierę piłkarską, postanowił zrealizować to marzenie. Przez półtora roku studiował sztukę aktorską w Lee Strasberg Institute w Los Angeles. Zagrał w ośmiu filmach, w tym w epizodzie w nominowanej do Oscara "Teorii wszystkiego" (2014), opowiadającej historię małżeństwa słynnego brytyjskiego fizyka Stephena Hawkinga z pisarką Jane Hawking.

W Paryżu Leboeuf występuje nie tylko w "Boeing Boeing", ale także w komedii "Moja teściowa i ja", cieszącej się wielkim powodzeniem na scenie Comedie Caumartin. Niedługo wystąpi w tym przedstawieniu po raz 650.

Scena teatralna była moją pierwszą miłością - podkreślił były obrońca reprezentacji Francji, który oprócz mistrzostwa świata zdobył z "Trójkolorowymi" tytuł mistrza Europy (2000) i Puchar Konfederacji (2001). Największe sukcesy klubowe odnosił w barwach Chelsea Londyn, sięgając m.in. po Puchar Zdobywców Pucharów i Superpuchar UEFA (1998).