Jan Bednarek i Piotrek Zieliński przeszli badania diagnostyczne po urazach odniesionych we wczorajszym meczu. Urazy, choć bolesne, nie okazały się poważne w skutkach. Sztab medyczny kadry czyni wszelkie starania, aby obaj zawodnicy byli gotowi do gry w niedzielę – napisał na Twitterze rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

Reklama

Zieliński opuścił boisko w 59. minucie, po tym jak upadł na murawę. Doznał stłuczenia stawu krzyżowo-biodrowego. Z kolei Bednarek doznał stłuczenia mięśnia czworogłowego. Oba urazy są bolesne, ale nie wykluczają zawodników z gry w niedzielnym meczu z Łotwą na PGE Narodowym.

Przed południem na stadionie Polonii Warszawa ci piłkarze, którzy nie grali w czwartkowym spotkaniu oraz Michał Pazdan, który wszedł na boisko w końcówce, wzięli udział w treningu wyrównawczym. Zakończył się przed godz. 13.

W czwartek w Wiedniu reprezentacja Polski pokonała Austrię 1:0 po golu Krzysztofa Piątka w 68. minucie i udanie rozpoczęła eliminacje Euro 2020. W sobotę na PGE Narodowym odbędą się konferencje prasowe reprezentacji Polski i Łotwy, a dzień później rozegrany zostanie mecz pomiędzy obydwiema drużynami.

Reklama