Szef rządu brał udział w konferencji na Stadionie PGE Narodowy towarzyszącej prezentacji programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich. Jest to bardzo ważny krok w kierunku szkolenia naszych dzieci i młodszej młodzieży idących w setki może nawet w tysiące certyfikowanych szkółek"- mówił premier. Dodał, że dzięki takim szkółkom i współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej można stworzyć wielką machinę szkolenia polskich piłkarzy i piłkarek, która za kilka lat przyniesie owoce.

Reklama

Jestem przekonany, że za 5-10 lat będziemy w stanie osiągać to co nam się marzy, i w Lidze Mistrzów, i na mistrzostwach Europy, świata, radować polskich kibiców - ocenił Mateusz Morawiecki.

Uczestniczący w konferencji minister sportu Witold Bańka dodał, że certyfikowanie szkółek piłkarskich to inwestycja w fundamenty w sport dzieci i młodzieży. "Projekt certyfikacji akademii piłkarskich, szkółek piłkarskich to nie jest tylko inwestycja w polską piłkę, ale to jest inwestycja w przyszłość polskiego sportu" - zaznaczył Bańka.