Największy wkład w przekonujący sukces Niemców miał Luca Waldschmidt, który zdobył trzy gole, a łącznie w turnieju już czterokrotnie wpisał się na listę strzelców. Trzecią bramkę w imprezie uzyskał z kolei Marco Richter.

Reklama

W drugim spotkaniu Duńczycy, rywale biało-czerwonych z eliminacji, poradzili sobie z Austriakami, zwyciężając 3:1. Dwie bramki strzelił obrońca Joakim Maehle, który na inaugurację (1:3 z Niemcami) był rezerwowym. Przy stanie 1:1 rzutu karnego dla Austrii nie wykorzystał Chistoph Baumgartner; jego strzał z 11 metrów obronił Daniel Iversen.

Po czwartkowych meczach w Udine i Treście nadal w turnieju nie padł remis. To sprawia, że w tej grupie, podobnie jak w "polskiej", o układzie tabeli zdecydują wyniki ostatniej kolejki i wszystkie cztery zespoły mają teoretyczną szansę nie tylko na drugie miejsce w tabeli, ale i awans do półfinału.

Biało-czerwoni dotychczas pokonali Belgów 3:2 i Włochów 1:0, a zmagania grupowe zakończą w sobotę pojedynkiem z Hiszpanami.

Od 2017 roku, gdy gospodarzem była Polska, MME odbywają się z udziałem 12 drużyn. Z każdej z trzech grup do półfinałów awansują zwycięzcy i dodatkowo ekipa z najlepszym bilansem spośród tych, które zajmą drugą pozycję. Dodatkową stawką tegorocznej imprezy - rozgrywanej w pięciu włoskich miastach oraz w Serravalle w San Marino - jest walka o udział w igrzyskach olimpijskich 2020 roku w Tokio. Finał zaplanowano na 30 czerwca w Udine.

Wyniki grupy B (Triest, Udine):
Niemcy - Serbia 6:1 (3:0)
Dania - Austria 3:1 (1:0)

Tabela:
M Z R P bramki pkt
1. Niemcy 2 2 0 0 9-2 6
2. Dania 2 1 0 1 4-4 3
3. Austria 2 1 0 1 3-3 3
4. Serbia 2 0 0 2 1-8 0