Korona Kielce - Legia Warszawa; piątek, godzina 20.00
Spotkania tych dwóch zespołów w Kielcach zawsze dostarczały wielu emocji. To będzie szczególny mecz dla trenera gospodarzy. Jacek Zieliński spróbuje ograć swój ukochany klub, z którym związany był przez kilkanaście lat. Dla Legii to drugi poważny test w tym sezonie. Pierwszy, z Zagłębiem, zdali na piątkę. Jak będzie teraz? Jedno jest pewne: powinniśmy zobaczyć wyrównane i bardzo ciekawe spotkanie.

Widzew Łódź - Cracovia Kraków; sobota, godzina 17.00
Gra dużo lepsza od wyników. Tak można podsumować postawę w tych rozgrywkach łódzkiego Widzewa. Mimo ambitnej i dobrej chwilami gry, w tym sezonie jeszcze nie wygrali. Ale teraz okazja ku temu wydaje się idealna. Bo Cracovia gra świetnie u siebie i marnie na wyjazdach.

GKS Bełchatów - Jagiellonia Białystok; sobota, godzina 17.00
Tutaj faworyt może być tylko jeden. Podopieczni Oresta Lenczyka wydają się wracać do formy z ubiegłego sezonu. Na trudnym terenie w Poznaniu dość pechowo zremisowali z Lechem. "Jaga" punkty chce gromadzić przede wszystkim w Białymstoku. Na wyjazdach liczy na szczęście i szybkie kontrataki.

Górnik Zabrze - Odra Wodzisław; sobota, godzina 17.00
Gospodarze, podbudowani triumfem nad Polonią Bytom, będą chcieli pogrążyć kolejnego lokalnego rywala. Trener Górnika Ryszard Wieczorek doskonale zna rywala, pracował bowiem kilka lat w Odrze Wodzisław. Goście broni jednak łatwo nie złożą. Po świetnym meczu zremisowali z wielką Wisłą i teraz spróbują udowodnić, że to nie był przypadek.

Zagłębie Lubin - ŁKS Łódź; sobota, godzina 17.00
Kolejny, zapewne dość jednostronny mecz. Zagłębie zrobi wszystko, by powetować sobie stratę 2 punktów z Chorzowa i potwierdzić pucharowe aspiracje. Mecz będzie szczególny dla byłego piłkarza łodzian Roberta Kolendowicza. ŁKS co prawda wygrał ostatni mecz, i to nawet 3:0. Ale ze słabiutkim Zagłębiem Sosnowiec. Dlatego tym wynikiem raczej nie należy się aż tak sugerować.

Lech Poznań - Ruch Chorzów; sobota, godzina 18.15
To może być bardzo interesujący mecz. Dwa zespoły prezentujące ofensywny i ładny dla oka futbol. I obie drużyny zremisowały ostatnie spotkania. O ile jednak dla Ruchu 2:2 z Zagłębiem Lubin było sporym sukcesem, lechici remis z Bełchatowem zgodnie uznali za porażkę. Kibice w Poznaniu nie dopuszczają nawet innej możliwości niż wygrana ich ukochanego Lecha.

Wisła Kraków - Polonia Bytom; niedziela, godzina 14.30.
Chyba nie trzeba nawet mówić, kto jest w tym meczu faworytem. Tym bardziej że Wisła chce wziąć odwet za niespodziewany remis w Wodzisławiu. Nasuwa się tylko pytanie, ile gospodarze nastrzelają goli. Może ich być sporo, skoro w poprzedniej kolejce nawet Górnik tylko w pierwszej połowie aż czterokrotnie pokonywał bramkarza Polonii.

Zagłębie Sosnowiec - Dyskobolia Grodzisk Wlkp.; niedziela, godzina 16.00
Ambitni piłkarze z Sosnowca zrobią wszystko, żeby urwać punkty naszemu pucharowiczowi. Nie będzie jednak łatwo. Groclin na wyjazdach z beniaminkami grał już dwukrotnie. I zdobył w tych meczach komplet punktów. Teraz liczy na trzy kolejne do swojej kolekcji.