Dziennik Gazeta Prawana logo

FIFA dożywotnio zdyskwalifikowała byłego trenera reprezentacji Nigerii

17 sierpnia 2019, 11:13
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
FIFA
FIFA/Shutterstock
Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) dożywotnio zdyskwalifikowała byłego trenera piłkarskiej reprezentacji Nigerii Samsona Siasję, który doprowadził zespół do zdobycia dwóch medali olimpijskich - srebrnego w Pekinie w 2008 roku i brązowego w Rio de Janeiro w 2016.

Byłemu napastnikowi reprezentacji Nigerii udowodniono przyjmowanie łapówek w zamian za ustawianie wyników w czasie, gdy był już szkoleniowcem reprezentacji. FIFA nie ujawniła jednak, o jakie mecze chodzi i w jakim okresie doszło do przestępstwa.

Według nieoficjalnych informacji Siasia był powiązany z pochodzącym z Singapuru menedżerem piłkarskim Wilsonem Perumalem, który w lutym 2011 roku został aresztowany w Finlandii i skazany na dwa lata więzienia za ustawianie wyników spotkań. Po roku został zwolniony i deportowany na Węgry, gdzie przebywał przed przylotem do Finlandii.

Perumalowi udowodniono także udział w ustawianiu wyników meczów m.in. w Pucharze Narodów Afryki i rozgrywkach pucharowych w państwach Azji Południowo-Wschodniej.

Nieoficjalnie wiadomo, że Siasia i Perumal są podejrzewani o ustawianie wyników spotkań, w których grały m.in. reprezentacje Nigerii, RPA, Bułgarii, Kolumbii, Gwatemali, Danii, Brazylii i Tanzanii.

Siasia jest także podejrzany o to, że brał udział w ustawieniu wyniku meczu RPA - Senegal w eliminacjach do mistrzostw świata w 2018 roku. Sędzia tego spotkania pochodzący z Ghany Joseph Lamptey został już w 2017 roku dożywotnio zdyskwalifikowany przez FIFA a mecz został powtórzony.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Tematy: FIFA
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj