Fantastycznie spisują się w eliminacjach Belgowie. W poniedziałek pokonali w Glasgow Szkocję 4:0 i zdecydowanie prowadzą w grupie I, mając komplet punktów i bilans bramek 19-1. "Czerwone Diabły" mogą przypieczętować awans do Euro 2020 już w następnej kolejce, a bliscy celu są także Rosjanie, po wygranej w Kaliningradzie z Kazachstanem 1:0.

Reklama

W grupie E doszło do niespodzianki - wicemistrzowie świata Chorwaci, którzy kilka dni temu rozbili na wyjeździe Słowację 4:0, tylko zremisowali w Baku z Azerbejdżanem 1:1. Mimo to objęli prowadzenie w tabeli, wyprzedzając o punkt Węgrów, którzy w Budapeszcie przegrali ze Słowakami 1:2.

Szóstą kolejkę zakończą we wtorek mecze w grupach A, B i H, m.in. mistrza świata Francji z Andorą, Anglii z Kosowem i Portugalii na wyjeździe z Litwą.

Reklama

Reprezentacje 55 członków UEFA utworzyły łącznie 10 grup eliminacyjnych - pięć po pięć drużyn i pięć po sześć zespołów. Awans do finałowego turnieju Euro 2020 uzyskają po dwie najlepsze ekipy z każdej z grup. Stawkę uzupełnią cztery drużyny z Ligi Narodów.