Dziennik Gazeta Prawana logo

Liga francuska: Paris Saint-Germain poradziło sobie bez Neymara. Nice kończyło mecz w dziewięciu

19 października 2019, 07:57
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Christophe Herelle i Eric Maxim Choupo-Moting
Christophe Herelle i Eric Maxim Choupo-Moting/PAP/EPA
Piłkarze Paris Saint-Germain, mimo braku kontuzjowanego Brazylijczyka Neymara, pokonali na wyjeździe Nice 4:1 w 10. kolejce francuskiej ekstraklasy i prowadzą w tabeli z dorobkiem 24 punktów. Gospodarze kończyli mecz w dziewięciu.

Paryżanie, wśród których brakowało m.in. Neymara (kontuzja odniesiona w meczu reprezentacji Brazylii) oraz Hiszpana Juana Bernata, szybko objęli dwubramkowe prowadzenie. W 15. i 21. minucie bramki zdobył doświadczony Argentyńczyk Angel Di Maria.

Piłkarze Nice zdobyli kontaktową bramkę w 67. minucie, po strzale 20-letniego Kameruńczyka Ignatiusa Ganago, ale ich marzenia o dobrym wyniku rozwiały dwie czerwone kartki. W 74. minucie boisko musiał opuścić Wylan Cyprien, a wkrótce potem Christophe Herelle.

W końcówce rozmiary zwycięstwa nad osłabionymi gospodarzami powiększyli Kylian Mbappe i Argentyńczyk Mauro Icardi.

Broniący tytułu PSG ma 24 pkt i o pięć wyprzedza Nantes, które w sobotę zagra na wyjeździe z Metz.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj