Wśród skazanych w poniedziałek są byli działacze piłkarscy, sędziowie i piłkarze. Sąd wymierzył im kary od 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu do 2 lat więzienia w zawieszeniu; m.in. były piłkarz Lecha Poznań Piotr R., który usłyszał karę roku i dwóch miesięcy więzienia w zawieszeniu oraz Wit Ż., były obserwator PZPN, którego sąd skazał na rok i cztery miesiące więzienia w zawieszeniu.

Reklama

Główny oskarżony w tym procesie Ryszard F. został skazany na 4,5 roku więzienia bez zawieszenia.

"Fryzjer" został oskarżony o to, że założył zorganizowaną grupę przestępczą i nią kierował. Grupa przyjmowała i wręczała łapówki w zamian za ustawianie wyników meczów piłkarskich na różnych szczeblach rozgrywek od lipca 2003 r. do czerwca 2006 r. Oskarżenie dotyczy przypadków korupcji m.in. w klubach piłkarskich: Widzew Łódź, Zagłębie Lubin, Górnik Polkowice, Zawisza Bydgoszcz, Kujawiak Włocławek, Świt Nowy Dwór, Pogoń Szczecin i Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Sąd umorzył zarzut mówiący o tym, że "Fryzjer" założył i kierował zorganizowaną grupą przestępczą, ponieważ został on już wcześniej za to skazany.

Prokurator domagała się dla Ryszarda F. sześciu lat więzienia. Dla pozostałych oskarżonych w tym procesie - 30 byłych działaczy piłkarskich, sędziów i piłkarzy - kar od trzech lat bezwzględnego więzienia do sześciu miesięcy w zawieszeniu na dwa lata.