Trenerzy obu zespołów mieli duże problemy przed meczem. W ekipie Widzewa brakuje kilku podstawowych graczy. Z powodu kontuzji wypadli m.in. Napoleoni i Kuklis. Mimo to Marek Zub nie narzekał i liczył na wygraną swoich zawodników.

Ale się zawiódł. Od 14. minuty goście prowadzili 1:0. Gola dla Jagiellonii strzelił Ernest Konon. Napastnika "Jagi" nie upilnował obrońca Widzewa Ugochukwu Ukah. Goście odpowiedzieli po kilku minutach, ale sędzia nie uznał gola Grzegorza Piechny. Uznał, że "Kiełbasa" był na spalonym. Tuż po przerwie Konon podwyższył na 2:0. Więcej bramek już nie padło.

Od 70. minuty gospodarze grali w "dziesiątkę". Sędzia Marek Karkut wyrzucił z boiska Macka Bono. Pomocnik Widzewa grał zbyt ostro, dostał dwie żółte kartki i musiał pójść do szatni.