Wiadomość o katastrofie ukraińskiego samolotu w Teheranie, w której zginęło między innymi kilkunastu obywateli Szwecji i pogłoski towarzyszące niejasnym przyczynom wypadku zaniepokoiła piłkarzy i działaczy "Trzech Koron".

Reklama

Mamy bilety na linie Qatar Airways, które z powodu konfliktu dyplomatycznego z Arabią Saudyjską i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi nie mogą korzystać z korytarzy lotniczych tych państw i muszą latać nad Iranem. Oczywiście taka sytuacja nas niepokoi - powiedział dziennikowi „Aftonbladet” i na antenie telewizji SVT selekcjoner Janne Andersson.

Zmiana biletów jest niemożliwa ponieważ większość linii lotniczych nie ma wolnych miejsc dla tak dużej grupy pasażerów.

Myśl o locie nad Iranem w sytuacji, o której rozwoju nic nie wiadomo, nie jest przyjemna zarówno dla mnie jak i moich piłkarzy. Zamiast spokojnego zgrupowania mamy pewien stres. Kupując bilety rzadko zastanawiamy się nad trasą samolotu, szczególnie jeżeli są to renomowane linie. Teraz czujemy się jak w pułapce.

Reklama

Zgrupowanie ekipy Trzech Koron odbywa się w dniach 3-13 stycznia. W tym czasie drużyna Anderssona rozegra dwa mecze towarzyskie, z Mołdawią i Kosowem.

Na Euro 2020 Szwecja wylosowana została w grupie E z Polską, Hiszpanią i zwycięzcą barażu pomiędzy Irlandią, Irlandia Północną, Bośnią i Hercegowiną i Słowacją.