W turnieju, który rozegrany zostanie w dniach 13-20 września, udział weźmie 16 reprezentacji. Będzie to pierwsza tak duża impreza amp futbolu w Polsce.

Reklama

Biało-czerwoni, broniący brązowego medalu wywalczonego w 2017 roku w Turcji, zostali rozstawieni w pierwszym koszyku obok obrońcy tytułu Turcji, wicemistrza Europy Anglii oraz Rosji.

Drużyny rozstawione odzwierciedlają układ sił w amp fubtolu. Turcja jest na pewno absolutnym topem, Anglicy, Rosjanie z pewnością też. Bez jakiejś fałszywej skromności mogę przyznać, że w tej czwórce jesteśmy też my - powiedział trener reprezentacji Polski Marek Dragosz.

W uroczystości losowania wezmą udział przedstawiciele wszystkich 16 państw uczestniczących w imprezie, władze Europejskiej Federacji Amp Futbolu, goście honorowi z Europejskiej Federacji Piłkarskiej (UEFA) oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej, a także byli znani piłkarze i trenerzy.

Głos zabierze m.in. ambasador turnieju Robert Lewandowski, dzięki połączeniu wideo oraz wybitny trener Henryk Kasperczak. Zostaną też wręczone nagrody specjalne - Złote Kule, osobom zasłużonym w rozwoju i popularyzacji dyscypliny w Europie i na świecie.

Drugie oficjalne Mistrzostwa Europy Amp Futbol zostaną rozegrane na stadionach Cracovii, Garbarni i Prądniczanki.

Amp futbol to odmiana piłki nożnej rozgrywanej przez zawodników po jednostronnej amputacji kończyny dolnej - w przypadku graczy z pola lub kończyny górnej u bramkarzy.