Błaszczykowski zrewanżował się za występ w finale Pucharu Niemiec, w którym Borussia przegrała z Bayernem 1:2, a Polak ujrzał czerwoną kartkę.

W 51. minucie spotkania z Eintrachtem prostopadłym podaniem popisał się Marc-Andre Kruska. Błaszczykowski wbiegł w tempo w pole karne, opanował piłkę prawą nogą i strzelił lewą z sześciu metrów - piłka przeleciała tuż obok bramkarza gospodarzy.

To pierwszy gol reprezentanta Polski w 20. meczu z Bundeslidze. W 80. minucie Błaszczykowski opuścił plac gry. Zmienił go reprezentant Paragwaju, Nelson Valdez.

Borussia awansowała na 12. miejsce w tabeli. Ekipa z Dortmundu, mimo że zagra w przyszłym sezonie w Pucharze UEFA, nie zapewniła sobie jeszcze utrzymania w Bundeslidze. 35 punktów na cztery kolejki przed końcem tego nie gwarantuje.