Turniej zostanie rozegrany w Amsterdamie, Baku, Bilbao, Bukareszcie, Budapeszcie, Kopenhadze, Dublinie, Glasgow, Londynie, Monachium, Rzymie i Sankt Petersburgu.

Reklama

Potwierdzono również daty turnieju - rozpocznie się 11 czerwca 2021 roku w stolicy Włoch, a zakończy decydującym meczem 11 lipca w Londynie, który pozostanie także gospodarzem półfinałów.

Prezydent UEFA Aleksander Ceferin mówił kilka tygodni temu, że wystąpiły pewne problemy z trzema z 12 miast gospodarzy, dodając jednak wówczas, że obawy te nie uniemożliwiłyby przeprowadzenie turnieju.

Reprezentacja Polski wystąpi w grupie E. Na razie biało-czerwoni znają dwóch rywali - Hiszpanię i Szwecję. Ostatniego jeszcze nie wyłoniono, a będzie nim zwycięzca tzw. ścieżki barażowej: Słowacja, Irlandia Północna, Irlandia lub Bośnia i Hercegowina.

Biało-czerwoni zagrają 14 czerwca w Dublinie z drużyną wyłonioną w barażach, 19 czerwca w Bilbao z Hiszpanią i 23 czerwca w Dublinie ze Szwecją.

Jak poinformowała UEFA, wszystkie istniejące bilety pozostaną ważne na turniej w 2021 roku. Jednak kibice, którzy chcą zwrócić swoje wejściówki, będą mieli ostatnią możliwość zażądania zwrotu w dniach 18–25 czerwca, za pośrednictwem strony internetowej.

Daty potencjalnej przyszłej sprzedaży biletów - w tym dla fanów czterech drużyn, które zakwalifikują się w barażach - zostaną potwierdzone w późniejszym terminie.