W bramce zespołu z Warszawy wystąpił wracający do tego klubu po 15 latach Artur Boruc.

Reklama

Bohaterem w ekipie mistrza Polski okazał się niespełna 19-letni Maciej Rosołek, który strzelił trzy gole. Jedno trafienie zaliczył debiutujący w tym zespole Serb Filip Mladenovic.

Legia to najbardziej utytułowana drużyna PP - 19 triumfów.

W piątek awans wywalczyły także pierwszoligowa Puszcza Niepołomice i drugoligowy (czyli trzeci poziom) Znicz Pruszków.

Dzień wcześniej doszło m.in. do jedynego w 1/32 finału starcia z udziałem dwóch przedstawicieli ekstraklasy - Górnik Zabrze pokonał wówczas u siebie Jagiellonię Białystok 3:1.

Drużyny uczestniczące w tej fazie Pucharu Polski przechodzą wcześniej badania na obecność koronawirusa.

Planowany na piątek mecz Sandecji Nowy Sącz z Rakowem Częstochowa oraz na niedzielę starcie Podhala Nowy Targ z Pogonią Szczecin zostały odwołane w tych terminach z powodu przypadków koronawirusa (w Sandecji i Pogoni). Na razie nie wyznaczono nowych terminów.

Spotkania 1/16 finału zaplanowano na 30 października-2 listopada. Decydujący mecz ma zostać rozegrany 2 maja 2021 na PGE Narodowym w Warszawie.

Finał poprzedniej edycji z uwagi na pandemię odbył się wyjątkowo poza stolicą. 24 lipca w Lublinie Cracovia pokonała po dogrywce Lechię Gdańsk 3:2.

W nowym sezonie - zgodnie z jednym z punktów stworzonego w marcu przez PZPN pakietu pomocowego - wysokość nagród dla klubów uczestniczących w Pucharze Polski na szczeblu centralnym zostanie zwiększona na każdym etapie o ponad 50 procent. Na przykład triumfator tej edycji PP dostanie aż 5 mln zł (dotychczas 3 mln).

Program 1. rundy (1/32 finału) Totolotek Pucharu Polski 2020/21:

czwartek, 13 sierpnia
Ślęza Wrocław - Wigry Suwałki 2:1 (1:0)
Lechia Zielona Góra - Świt Skolwin-Szczecin 1:4 (0:0)
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Zagłębie Lubin 1:3 (0:1)
Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 3:1 (1:1)



piątek, 14 sierpnia
Ruch Wysokie Mazowieckie - Znicz Pruszków 0:2 (0:1)
Jaguar Gdańsk - Puszcza Niepołomice 1:4 (0:3)
GKS Bełchatów - Legia Warszawa 1:6 (1:3)


sobota, 15 sierpnia
Pniówek Pawłowice Śląskie - Sokół Ostróda (14.00)
KKS 1925 Kalisz - Korona Kielce (16.00)
Unia Skierniewice - Widzew Łódź (16.00)
Unia Janikowo - Zagłębie Sosnowiec (16.00)
Karpaty Krosno - Stal Mielec (16.00)
Stal Rzeszów - Podbeskidzie Bielsko-Biała (16.00)
Polonia Nysa - Górnik Łęczna (16.00)
Resovia - Piast Gliwice (16.30)
GKS Tychy - Wisła Płock (19.00)
KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Wisła Kraków (19.29)
Odra Opole - Lech Poznań (20.30)










Reklama

niedziela, 16 sierpnia
Orlęta Radzyń Podlaski - Pogoń Siedlce (15.00)
Błękitni Stargard - Warta Poznań (16.00)
Chrobry Głogów - Cracovia (17.30)
ŁKS Łódź - Śląsk Wrocław (20.30)



środa, 19 sierpnia
Stal Stalowa Wola - Lechia Gdańsk (16.30)

piątek, 21 sierpnia
Chojniczanka Chojnice - Olimpia Elbląg (19.30)

sobota, 22 sierpnia
Garbarnia Kraków - GKS Katowice (12.00)
Radomiak Radom - Miedź Legnica (14.30)
Olimpia Grudziądz - Lech II Poznań (16.00)
Stomil Olsztyn - GKS 1962 Jastrzębie Zdrój (19.45)



niedziela, 23 sierpnia
Górnik Polkowice - Arka Gdynia (12.30)
Bytovia Bytów - Bruk-Bet Termalica Nieciecza (15.00)

odwołane w pierwotnym terminie:
Podhale Nowy Targ - Pogoń Szczecin
Sandecja Nowy Sącz - Raków Częstochowa