Kolejnymi rywalami Polaków będą Serbia - 9 października o godz. 18 w Gornji Milanovac i Bułgaria - 13 października o 18 w Gdyni. To właśnie z Bułgarami polscy zawodnicy ponieśli jedyną porażkę w tych eliminacjach (0:3). Z kolei 17 listopada odbędzie się zaległy mecz Polska – Łotwa. W pierwotnym terminie 27 marca nie doszedł do skutku z powodu pandemii koronawirusa.

Reklama

Bardzo dobry początek jesieni sprawił, że podopieczni Czesława Michniewicza są blisko wywalczenia pierwszego miejsca i awansu do młodzieżowego Euro 2021. Po ostatnich dwóch wygranych selekcjoner zapewnił, że celem będzie zdobycie kompletu punktów i wyprzedzenie Rosji.

W piątek, poza spotkaniem Serbia – Polska, Rosja zagra z Estonią, a Bułgaria z Łotwą. Z kolei 13 października Łotwa podejmie Rosję, a Estonia Serbię.

Z powodu urazów i problemów zdrowotnych w najbliższych meczach biało-czerwonych zabraknie: Marcina Bułki (FC Cartagena), Patryka Dziczka (US Salernitana), Mateusza Hołowni (Legia Warszawa), Sebastiana Kowalczyka (Pogoń Szczecin) i Przemysława Płachety (Norwich City). W ich miejsce na początku tygodnia powołani zostali: Karol Niemczycki (Cracovia), Daniel Ściślak (Górnik Zabrze) i Marcel Zylla (Śląsk Wrocław).

Selekcjoner Michniewicz od niedawna jest także trenerem Legii Warszawa. W piątek mistrzowie Polski zagrają ze zdobywcą Pucharu Polski Cracovią o Superpuchar. Wyjątkowo zastąpią go Marek Saganowski i Przemysław Małecki.

W mistrzostwach Europy, które w 2021 roku odbędą się w Słowenii i na Węgrzech, weźmie udział 16 drużyn. Awans wywalczą triumfatorzy każdej z dziewięciu grup oraz pięć najlepszych zespołów z drugich miejsc. Udział mają zapewniony obaj gospodarze.

W grupie 5 prowadzi Rosja – 17 punktów w ośmiu występach, przed Polską – 16 w siedmiu i Bułgarią – 11 w siedmiu. Czwarta jest Serbia (8 pkt), która przegrała połowę z ośmiu meczów.

Kadra Polski na mecze z Serbią i Bułgarią:

Bramkarze: Kamil Grabara (Aarhus), Radosław Majecki (AS Monaco), Karol Niemczycki (Cracovia).

Obrońcy: Karol Fila (Lechia Gdańsk), Robert Gumny (FC Augsburg), Jakub Kiwior (MSK Zilina), Maik Nawrocki (Werder Brema), Kamil Piątkowski (Raków Częstochowa), Tymoteusz Puchacz (Lech Poznań), Przemysław Wiśniewski (Górnik Zabrze).

Pomocnicy: Bartosz Bida (Jagiellonia Białystok), Mateusz Bogusz (Logrones), Dennis Jastrzembski (SC Paderborn), Jakub Kamiński (Lech Poznań), Marcin Listkowski (US Lecce), Tomasz Makowski (Lechia Gdańsk), Bartosz Slisz (Legia Warszawa), Marcel Zylla (Śląsk Wrocław), Daniel Ściślak (Górnik Zabrze).

Napastnicy: Bartosz Białek (VfL Wolfsburg), Patryk Klimala (Celtic Glasgow), Dawid Kurminowski (MSK Zilina), Maciej Rosołek (Legia Warszawa), Paweł Tomczyk (Stal Mielec).(PAP)