Oprócz Happala zakażone zostały cztery inne osoby ze sztabu słowackiej reprezentacji. Wcześniej koronawirusa wykryto u dwóch piłkarzy – Milana Skriniara z Interu Mediolan i Jaroslava Mihalika z Lechii Gdańsk.

Reklama

Jak poinformował Słowacki Związek Piłki Nożnej (SFZ) na swojej oficjalnej stronie, testy zostały przeprowadzone po powrocie ekipy z niedzielnego meczu Ligi Narodów, w którym Słowacy przegrali 0:1 w Glasgow ze Szkotami.

"We wtorek rano, zgodnie z protokołem UEFA, wszyscy zakażeni opuścili hotel, w którym zakwaterowana jest reprezentacja i rozpoczęli 10-dniową kwarantannę" – napisano w oficjalnym komunikacie SFZ.

Poinformowano także, że meczu Ligi Narodów z Izraelem, który rozegrany zostanie w środę na stadionie w Trnavie, głównym szkoleniowcem Słowaków będzie asystent Hapala – Brunegraf.

51-letni Hapal reprezentację Słowacji prowadzi od października 2018 roku. W latach 2011-2013 był trenerem Zagłębia Lubin.

Słowacy wciąż mają szansę awansu na przyszłoroczne Euro. W czwartek, w pierwszej rundzie baraży, pokonali w Bratysławie Irlandię po rzutach karnych. W decydującym meczu zmierzą się 12 listopada na wyjeździe z Irlandią Północną. Zwycięzca tego spotkania zapewni sobie awans na Euro i w grupie E zagra z: Polską, Hiszpanią i Szwecją.