Mecz lepiej rozpoczęli piłkarze Liverpoolu, którzy już w 6. minucie objęli prowadzenie. Z prawego skrzydła do Woronina znakomicie zagrał Benayoun. Pawełek wprawdzie obronił pierwszy strzał Ukraińca, ale przy dobitce bramkarz "Białej Gwiazdy" był już bez szans. Zobacz wideo.

Po kolejnych sześciu minutach było już 1:1. Koronkową akcję przeprowadzili Brożek z Jirsakiem. Pierwszy odważnie wszedł w pole karne, ściągając na siebie obrońców, wycofał piłkę na piąty metr, gdzie czekał już na nią Czech, który płaskim strzałem pokonał Diego Cavalieriego.

W 20. minucie mogło być 2:1 dla Liverpoolu. Nie popisali się obrońcy Wisły, którzy pozwolili Woroninowi stanąć oko w oko z Pawełkiem. Tym razem bramkarz mistrzów Polski nie dał się jednak zaskoczyć.

Od tego momentu podopieczni Macieja Skorży kontrolowali już przebieg gry. Byli nawet bliscy strzelenia bramki, ale zarówno sprytne uderzenie Boguskiego z pola karnego, jak i strzał z rzutu wolnego Baszczyńskiego nie znalazły drogi do bramki Liverpoolu. Cavalieriego pokonał wprawdzie Cleber. Niestety, sędzia spotkanie dopatrzył się spalonego i gola nie nie uznał.

Po przerwie krakowianie zdecydowanie spuścili z tonu i tylko znakomitej postawie Pawełka zawdzięczają to, że nie stracili bramki. Na brawa zasłużył też Arkadiusz Głowacki, który w 58. minucie po strzale Benayouna wybił piłkę z pustej bramki.

W samej końcówce meczu z bardzo dobrej strony pokazał się Patryk Małecki, który kilkakrotnie rozbijał defensywę rywala odważnymi rajdami prawym skrzydłem. Tuż przed końcowym gwizdkiem 20-letni piłkarz mógł nawet rozstrzygnąć losy meczy, ale piłka po jego strzale przeleciała obok słupka.

Wisła Kraków - Liverpool 1:1 (1:1)

0:1 Andrij Woronin (6)
1:1 Tomas Jirsak (12)

Liverpool: 64 Diego Cavalieri - 39 Stephen Darby, 2 Andrea Dossena, 5 Daniel Agger, 23 Jamie Carragher - 47 Daniem Plessis, 21 Lucas Leiva, 33 Sebastian Leto, 11 Yossi Benayoun - 19 Ryan Babel, 10 Andrij Woronin.

Wisła: 81 Mariusz Pawełek - 4 Marcin Baszczyński, 6 Arkadiusz Głowacki, 25 Cleber Guedes de Lima, 8 Piotr Brożek - 9 Rafał Boguski, 20 Mauro Cantoro, 16 Tomas Jirsak, 7 Radosław Sobolewski, 17 Marek Zieńczuk - 23 Paweł Brożek