W Azerbejdżanie poznaniacy wygrali 1:0. Ale mimo to Smuda był ostrożny. "Traktuję ten mecz, jakby to było nasze pierwsze spotkanie. O tym co było w Baku, w ogóle nie myślę. I wiem, że będzie to ciężki mecz. Azerowie grają już piłkę zbliżoną do europejskiego stylu, a to dlatego że występuje u nich coraz więcej zawodników spoza Azerbejdżanu" - podkreśla popularny "Franz".

Smuda odetchnął z ulgą, bo jege zespół wygrał aż 4:1, a jutro pozna swojego kolejnego rywala w Pucharze UEFA.

I połowa:

Niespełna 7 minut od rozpoczęcia spotkania - atak Lecha na bramkę rywala, dośrodkowanie do Regifo, ale bramkarz Chazaru łapie piłkę.

13. minuta i kolejny groźny atak poznaniaków. Henriquez strzela i Kramarenko znów nie daje się zaskoczyć. A na reakcję Chazaru nie trzeba było długo czekać. Na szczęście Sukurow popełnił błąd i piłkę przejęli obrońcy Lecha.

36. minuta i 1:0 dla Lecha! Po rzucie wolnym idealną sytuację wykorzystuje Stilić. Piłka wpada do siatki tuż przy słupku. Kilka minut później mogło być już 2:0. ale strzał Rengifo broni Kramarenko.

44. minuta i niestety 1:0. Nieporozumienie w obronie Lecha dało szansę Chazarowi. Ramazaonow nie zmarnował tej okazji.

II połowa:

Lech wziął się ostro do gry. Początek drugiej części, 52 minuta, po rzucie rożnym strzela Murawski i... goool! 2:1 dla poznaniaków.

60. minuta - Chazar gra w dziesiątkę. Za drugą żółtą kartkę schodzi Bakszijewa. Co ciekawe, na powtórce nie widzać żadnego przewinienia.

Wygląda na to, że Lech chce co najmniej powtórzyć wynik z meczu Legii. 64. minuta - piłkę w siatce umieszcza Iniac!. Już 3:1.

73. minuta - za Schodzi Rengifo wchodzi Piotr Reiss. I to właśnie on w 83. minucie dobija Chazar. 4:1!!

Lech Poznań - Chazar Lenkoran 4:1 (1:1) (pierwszy mecz 1:0 dla Lecha)
Bramka: Stilić (36'), Ramazanov (44'), Murawski (52'), Iniac (64'), Reiss (83')
Żółte kartki: Elmar Bakszijew, Rahid Amirgulijew, Dimitrij Kramarenko (Chazar)
Czerwona kartka: Bakszijew (za dwie żółte w 61 min.)

Lech: Kotorowski - Wojtkowiak, Bosacki, Arboleda, Luis Enrique- Peszko, Murawski , Injać, Bandrowski , Stilić - Rengifo

Chazar: Kramarenko - Sukurov, Veikutis, Cruz, Todorov - Abdullayev, Amirgulijev, Bakhshiyev, Souza - Bamba, Ramazanov