Włosi i Holendrzy to kolejni, ostatni rywale biało-czerwonych w Lidze Narodów. Mecz w Reggio Emilia odbędzie się 15 listopada, zaś spotkanie z "Pomarańczowymi" w Chorzowie – 18 listopada.

Reklama

Na najbliższe trzy spotkania, towarzyski z Estonią i w LN z Polską oraz Bośnią i Hercegowiną, selekcjoner ekipy Italii Roberto Mancini powołał aż 41 piłkarzy. Z kolei w kadrze Holandii nie ma np. kontuzjowanego Virgila van Dijka.

Podopieczni trenera Jerzego Brzęczka są liderami grupy A1, w czterech kolejkach zgromadzili 7 punktów i wyprzedzają Włochy - 6, Holandię - 5 oraz Bośnię i Hercegowinę - 2.

Mistrzowie świata i wicemistrzowie Europy Francuzi podejmą Finów, zaś mistrzowie kontynentu Portugalczycy zmierzą się z Andorą. Po raz pierwszy do francuskiej reprezentacji powołanie otrzymał Marcus Thuram, syn słynnego Liliana Thurama, rekordzisty (142 spotkania) pod względem liczby występów w drużynie narodowej.

Po nieudanych występach w Lidze Narodów (dwie porażki z Francją i jedna z Portugalią, wygrana tylko ze Szwecją), wicemistrzowie świata Chorwaci będą rywalizować w Stambule z Turcją. W chorwackiej kadrze jest m.in. Darjo Melnjak grający w barwach Rizesporu.

Ciekawie zapowiadają się także towarzyskie potyczki m.in. Grecja – Cypr, Dania – Szwecja i Belgia – Szwajcaria.

W środę w Kopenhadze zabraknie pięciu najlepszych zawodników Szwecji i aż siedmiu piłkarzy reprezentacji gospodarzy. Duńczycy grający na Wyspach Brytyjskich nie mogą stamtąd wyjechać, aby nie zostać poddanymi kwarantannie po powrocie z Danii, zakwalifikowanej przez brytyjskie władze do strefy "bardzo czerwonej".

Z Duńczyków nie zagra m.in bramkarz Leicester City Kasper Schmeichel. "To oczywiście polityka, bo nie sądzę, że ma to dużo wspólnego z nauką. Mam nadzieję, że politycy opamiętają się, przecież jesteśmy bardzo chronieni i przebywamy w bańkach. Cały czas jesteśmy też testowani" – stwierdził.

Ciekawsze środowe mecze towarzyskie:

Grecja – Cypr (godz. 15.45)

Norwegia - Izrael (18.00)

Rumunia - Białoruś (18.00)

Czarnogóra - Kazachstan (18.00)

Reklama

Bułgaria - Gibraltar (18.30)

Turcja - Chorwacja (18.45)

Dania - Szwecja (19.30)

Luksemburg - Austria (20.30)

Belgia - Szwajcaria (20.45)

Włochy - Estonia (20.45)

Holandia - Hiszpania (20.45)

Portugalia - Andora (20.45)

Słowenia- Azerbejdżan (20.45)

Polska - Ukraina (20.45)

Niemcy - Czechy (20.45)

Francja - Finlandia (21.10)