Jak zaznaczono, wszyscy zawodnicy reprezentacji Chorwacji, w tym obrońca Beskitasu Vida, mieli negatywne wyniki testów przeprowadzonych w poniedziałek. Następne badania wykonano w środę rano przed meczem w Stambule.

Reklama

Vida rozpoczął spotkanie jako kapitan i grał całą pierwszą połowę; w defensywie wystąpił także m.in. Josip Juranovic z Legii Warszawa.

W przerwie Vida dowiedział się, że jest zainfekowany koronawirusem (lekarze reprezentacji dostali wstępną informację o potencjalnym zakażeniu, co się potwierdziło – wynika z relacji mediów) i w drugiej części już go nie było na boisku. Natychmiast został odizolowany od zespołu.

Chorwacka federacja podała także, że jeden z przedstawicieli delegacji wicemistrzów świata również uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Nie miał on jednak kontaktu ani z drużyną, ani z osobami ze sztabu kadry.

Tymczasem Vida pozostał w Stambule, a jego koledzy z reprezentacji udali się na sobotni mecz ze Szwecją w Lidze Narodów. We wtorek zmierzą się z kolei w tych rozgrywkach z Portugalią u siebie.

Towarzyskie spotkanie Turcja – Chorwacja zakończyło się remisem 3:3.