Magazyn "Kicker" podkreśla, że zwycięstwo to ukoronowanie tegorocznych sukcesów Roberta Lewandowskiego. Tym samym napastnik Bayernu Monachium jest pierwszym zawodowym graczem Bundesligi, który zdobył to przyznawane od 1991 roku wyróżnienie – czytamy.

Reklama

Prawdopodobieństwo, że do tego dojdzie było tak duże jak wówczas, gdy Robert Lewandowski wykonuje rzut karny – komentuje "Kicker".

Dziennik "Bild" informuje o sukcesie Polaka na pierwszej stronie. W wieku 15 lat Lewandowski grał w koszulce młodzieżowego klubu Varsovia Warszawa i marzył o życiu zawodowca. 17 lat później Polak wygrał wszystko, co było do wygrania! – podkreśla tabloid.

"Historia ambicji, pracowitości i wytrwałości"

Reklama

Historia jego kariery jest historią ambicji, pracowitości i wytrwałości – pisze "Sueddeutsche Zeitung", przypominając, że jako 17-latek został odrzucony przez Legię Warszawa.

W plebiscycie FIFA głosują selekcjonerzy i kapitanowie drużyn narodowych, dziennikarze, a także internauci. Każdy z tych grup ma 25-procentowy udział w końcowym wyniku. Nagroda jest przyznawana od 1991 roku.

Lewandowski okazał się najlepszy we wszystkich czterech głosujących grupach (najbardziej zdecydowanie wśród mediów), za co otrzymał łącznie maksymalną liczbę punktów 52 - cztery razy po 13. Drugie miejsce zajął Ronaldo - 38, a trzecie Messi - 35.