Sousa od poniedziałku przebywa w Polsce i wraz ze sztabem przygotowuje się do zbliżających się meczów eliminacji mistrzostw świata w Katarze, ale również do Euro. Wraz ze swoimi współpracownikami Portugalczyk we wtorek przebywał w Opalenicy, gdzie biało-czerwoni będą szlifować formę przed turniejem.

Reklama

Szkoleniowiec jeszcze przed przybyciem do ośrodka doskonale wiedział, czego może się spodziewać, gdyż hotel Remes w trakcie Euro 2012 był bazą pobytową jego rodaków. Informację na temat hotelu miał więc z pierwszej ręki.

Trener Sousa dostał mocną rekomendację naszego hotelu przede wszystkim od swojej federacji. Poza tym zna wiele osób, które tutaj gościły, a także wie, jakie drużyny nas odwiedzały. Przyznał, że nasz ośrodek jest już znany w całej Europie – powiedział dyrektor Wrobiński.

Jak dodał, selekcjoner interesował się wieloma detalami, ale przede wszystkim chciał obejrzeć boiska. Wybrał dwie płyty, na których piłkarze będą trenować.

Obejrzeliśmy też m.in. budynek, w którym chcemy stworzyć centrum prasowe. Będzie ono zlokalizowane mniej więcej w tym samym miejscu co podczas Euro 2012. Oczywiście to czy w ogóle ono powstanie, będzie też zależeć od sytuacji związanej z pandemią koronawirusa - wyjaśnił.

Hotel na wyłączność

Wrobiński nie ukrywa, że dla Sousy szczególne znaczenie ma fakt, że reprezentacja będzie miała hotel na wyłączność.

Szkoleniowiec zdaje sobie sprawę, jaki ciężar gatunkowy będą miały też dla niego mistrzostwa Europy. Dlatego fakt, że hotel będzie miał na wyłączność i nie będą przebywać w nim osoby z zewnątrz ma dla niego ogromne znaczenie. Po wizycie nie miał żadnych uwag. Uznał, że mamy wszystko, co jest potrzebne do pracy: boiska, sprzęt sportowy, strefę masażu, wellness. Będzie też możliwość rozluźnienia się, dysponujemy bowlingiem, stołami bilardowymi. Selekcjoner był pod wrażeniem standardu naszego hotelu - wyliczał dyrektor ośrodka.

Zgrupowanie kadry przed Euro rozpocznie się w Opalenicy 24 maja. 8 czerwca biało-czerwoni w ostatnim meczu kontrolnym przed turniejem zagrają w Poznaniu z Islandią. 10 lub 11 czerwca kadra wyleci do Irlandii, gdzie w trakcie mistrzostw będzie przebywać w Portmarnock Hotel&Golf Links pod Dublinem.

Sztab szkoleniowy kadry wieczorem pojawił się w Poznaniu na meczu ćwierćfinału Pucharu Polski Lecha z Rakowem Częstochowa, by obserwować ewentualnych kandydatów do reprezentacji. Pojawi się także na środowym spotkaniu Legii Warszawa z Piastem Gliwice.