Turcy rozpoczęli eliminacje od zwycięstwa u siebie nad Holandią 4:2. Oprócz Turcji komplet punktów po drugiej kolejce grupy G ma Czarnogóra, która pokonała w Podgoricy Gibraltar 4:1.

Reklama

W grupie H w Soczi Rosja wygrała ze Słowenią 2:1, a w Rijece Chorwacja zwyciężyła Cypr 1:0. Z kolei w Mińsku, w meczu grupy E, Białoruś wygrała z Estonią 4:2.

Wyniki i program meczów pierwszych trzech kolejek eliminacji mistrzostw świata w strefie UEFA:

GRUPA A

środa, 24 marca
Serbia - Irlandia 3:2 (1:1)
Portugalia - Azerbejdżan 1:0 (1:0); mecz Turynie

sobota, 27 marca
Serbia - Portugalia 2:2 (0:2)
Irlandia - Luksemburg 0:1 (0:0)

wtorek, 30 marca
Azerbejdżan - Serbia (Baku, 18.00)
Luksemburg - Portugalia (Luksemburg, 20.45)

tabela:
M Z R P gole pkt
1. Serbia 2 1 1 0 5-4 4
2. Portugalia 2 1 1 0 3-2 4
3. Luksemburg 1 1 0 0 1-0 3
4. Azerbejdżan 1 0 0 1 0-1 0
5. Irlandia 2 0 0 2 2-4 0





GRUPA E

środa, 24 marca
Estonia - Czechy 2:6 (1:4); mecz w Lublinie
Belgia - Walia 3:1 (2:1)

sobota, 27 marca
Białoruś - Estonia 4:2 (1:1)
Czechy - Belgia 1:1 (0:0)

wtorek, 30 marca
Walia - Czechy (Cardiff, 20.45)
Belgia - Białoruś (Leuven, 20.45)

1. Czechy 2 1 1 0 7-3 4
2. Belgia 2 1 1 0 4-2 4
3. Białoruś 1 1 0 0 4-2 3
4. Walia 1 0 0 1 1-3 0
5. Estonia 2 0 0 2 4-10 0



GRUPA G

środa, 24 marca
Turcja - Holandia 4:2 (2:0)
Gibraltar - Norwegia 0:3 (0:2)
Łotwa - Czarnogóra 1:2 (1:1)


Reklama

sobota, 27 marca
Czarnogóra - Gibraltar 4:1 (2:1)
Holandia - Łotwa 2:0 (1:0)
Norwegia - Turcja 0:3 (0:2); mecz w Maladze


wtorek, 30 marca
Gibraltar - Holandia (Gibraltar, 20.45)
Czarnogóra - Norwegia (Podgorica, 20.45)
Turcja - Łotwa (Stambuł, 20.45)


1. Turcja 2 2 0 0 7-2 6
2. Czarnogóra 2 2 0 0 6-2 6
3. Holandia 2 1 0 1 4-4 3
4. Norwegia 2 1 0 1 3-3 3
5. Łotwa 2 0 0 2 1-4 0
6. Gibraltar 2 0 0 2 1-7 0




GRUPA H

środa, 24 marca
Malta - Rosja 1:3 (0:2)
Cypr - Słowacja 0:0
Słowenia - Chorwacja 1:0 (1:0)


sobota, 27 marca
Rosja - Słowenia 2:1 (2:1)
Chorwacja - Cypr 1:0 (1:0)
Słowacja - Malta 2:2 (0:2)


wtorek, 30 marca
Cypr - Słowenia (Nikozja, 18.00)
Słowacja - Rosja (Trnawa, 20.45)
Chorwacja - Malta (Rijeka, 20.45)


1. Rosja 2 2 0 0 5-2 6
2. Słowenia 2 1 0 1 2-2 3
3. Chorwacja 2 1 0 1 1-1 3
4. Słowacja 2 0 2 0 2-2 2
5. Malta 2 0 1 1 3-4 1
6. Cypr 2 0 1 1 0-1 1




GRUPA I

czwartek, 25 marca
Andora - Albania 0:1 (0:1)
Węgry - Polska 3:3 (1:0)
Anglia - San Marino 5:0 (3:0)


niedziela, 28 marca
Albania - Anglia (Tirana, 18.00)
San Marino - Węgry (Serravalle, 20.45)
Polska - Andora (Warszawa, 20.45)


środa, 31 marca
San Marino - Albania (Serravalle, 20.45)
Andora - Węgry (Andorra la Vella, 20.45)
Anglia - Polska (Londyn, 20.45)


GRUPA B

czwartek, 25 marca
Szwecja - Gruzja 1:0 (1:0)
Hiszpania - Grecja 1:1 (1:0)

niedziela, 28 marca
Gruzja - Hiszpania (Tbilisi, 18.00)
Kosowo - Szwecja (Prisztina, 20.45)

środa, 31 marca
Grecja - Gruzja (Saloniki, 20.45)
Hiszpania - Kosowo (Sewilla, 20.45)

GRUPA C

czwartek, 25 marca
Bułgaria - Szwajcaria 1:3 (0:3)
Włochy - Irlandia Płn. 2:0 (2:0)

niedziela, 28 marca
Bułgaria - Włochy (Sofia, 20.45)
Szwajcaria - Litwa (St. Gallen, 20.45)

środa, 31 marca
Litwa - Włochy (Wilno, 20.45)
Irlandia Płn. - Bułgaria (Belfast, 20.45)

GRUPA F

czwartek, 25 marca
Izrael - Dania 0:2 (0:1)
Mołdawia - Wyspy Owcze 1:1 (1:0)
Szkocja - Austria 2:2 (0:0)


niedziela, 28 marca
Dania - Mołdawia (Herning, 18.00)
Izrael - Szkocja (Tel Awiw, 20.45)
Austria - Wyspy Owcze (Wiedeń, 20.45)


środa, 31 marca
Mołdawia - Izrael (Kiszyniów, 20.45)
Szkocja - Wyspy Owcze (Glasgow, 20.45)
Austria - Dania (Wiedeń, 20.45)


GRUPA J

czwartek, 25 marca
Liechtenstein - Armenia 0:1 (0:0)
Rumunia - Macedonia Płn. 3:2 (1:0)
Niemcy - Islandia 3:0 (2:0)


niedziela, 28 marca
Armenia - Islandia (Erywań, 18.00)
Macedonia Płn. - Liechtenstein (Skopje, 20.45)
Rumunia - Niemcy (Bukareszt, 20.45)


środa, 31 marca
Armenia - Rumunia (Erywań, 18.00)
Liechtenstein - Islandia (Vaduz, 20.45)
Niemcy - Macedonia Płn. (Duisburg, 20.45)


GRUPA D

środa, 24 marca
Finlandia - Bośnia i Hercegowina 2:2 (0:0)
Francja - Ukraina 1:1 (1:0)

niedziela, 28 marca
Kazachstan - Francja (Nur-Sułtan, 15.00)
Ukraina - Finlandia (Kijów, 20.45)

środa, 31 marca
Bośnia i Hercegowina - Francja (Sarajewo, 20.45)
Ukraina - Kazachstan (Kijów, 20.45)