Lewandowski doznał urazu w niedzielnym meczu kwalifikacji mistrzostw świata z Andorą (3:0) w Warszawie. Zdobył dwie bramki, ale opuścił boisko w 63. minucie. Następnego dnia PZPN poinformował, że badania wykazały uszkodzenie więzadła pobocznego prawego kolana i kapitana biało-czerwonych zabraknie w środowym spotkaniu na Wembley.

Reklama

Jak podkreślono, leczenie tego typu kontuzji z reguły trwa od pięciu do dziesięciu dni. W związku z tym napastnik Bayernu Monachium wróci do klubu, gdzie będzie przechodził dalszą rehabilitację.

Pozostali piłkarze wzięli udział w popołudniowym treningu na bocznym boisku Legii, w całości zamkniętym dla mediów. Trenerowi Paulo Sousie zależało, aby przećwiczyć różne warianty przed meczem na Wembley. Dlatego w zajęciach uczestniczyli również ci zawodnicy, którzy grali dzień wcześniej z Andorą.

Reklama

Trenowali wszyscy, oczywiście oprócz Roberta Lewandowskiego, który wraca do Bayernu. Inni piłkarze nie mają kontuzji, ale kilku jest poobijanych po meczu z Andorą, po starciach z rywalami - powiedział PAP team menedżer reprezentacji i rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski.

Zawodnicy, którzy grali w niedzielnym spotkaniu zakończyli dzisiejsze zajęcia nieco wcześniej, natomiast pozostali mieli jeszcze intensywną grę wewnętrzną - dodał.

W poniedziałek wszyscy piłkarze i członkowie sztabu kadry przeszli obowiązkowe testy na COVID-19, łącznie z Lewandowskim, który musi mieć takie badanie przed powrotem do Niemiec. To były czułe testy PCR, wykonywane zgodnie z protokołem medycznym UEFA dwa dni przed każdym meczem.

Wyniki tradycyjnie będą znane w nocy i ogłoszone prawdopodobnie następnego dnia rano. Oprócz tego PZPN przeprowadził szybkie testy antygenowe - wszyscy piłkarze mieli wyniki negatywne. Teraz należy jednak czekać na rezultaty testów PCR.

We wtorek o godz. 10.30 kadra Sousy wyleci do Londynu, a wczesnym wieczorem weźmie udział w treningu na stadionie Wembley.

Po dwóch kolejkach eliminacji MŚ 2022 Polska ma cztery punkty (na inaugurację zremisowała na wyjeździe 3:3 z Węgrami). Początek środowego spotkania z liderem grupy Anglią o godz. 20.45.