To duże wzmocnienie i Dejan już w środę będzie z nami trenował w Goeteborgu pod warunkiem, że ostatnie testy będą negatywne - powiedział selekcjoner "Trzech Koron" Janne Andersson.

Reklama

Dodał, że mecz ze Słowacją będzie bardzo ważny, ponieważ po zdobyciu punktu w Sewilli sytuacja jego drużyny jest idealna i ewentualna wygrana otworzy drogę do 1/8 finału.

Zdaniem szwedzkich mediów, gdyby Kulusevski grał w poniedziałek w Sewilli, Szwecja miała szansę na zwycięstwo nad Hiszpanią.

Szwedzka nadzieja

To jedna z największych obecnie gwiazd szwedzkiego futbolu. Grając na pozycji pomocnika, jak i napastnika, jest substytutem dla nieobecnego Zlatana Ibrahimovica - skomentował dziennik ”Expressen”.

Andersson wyjaśnił też, że Kulusevski przez tydzień nie trenował, ponieważ według szwedzkich przepisów sanitarnych po pozytywnym teście musiał poddać się siedmiodniowej izolacji, która zakończyła się we wtorek.

Dlatego raczej nie znajdzie się w wyjściowej jedenastce, która w meczu z Hiszpanią się sprawdziła. Wejdzie na boisko w drugiej części meczu - zaznaczył szkoleniowiec.

Drugi z piłkarzy z pozytywnym testem na koronawirusa Mattias Svanberg raczej na pewno nie zagra ze Słowacją, ale na mecz z Polską 23 czerwca powinien już być gotowy.

Tak więc rozgrywki grupowe będziemy kończyć w najsilniejszym możliwym składzie - powiedział Andersson na konferencji prasowej w Goeteborgu.