Kolumbijska federacja wcześniej napisała w komunikacie, że Rodriguez nie jest w optymalnej dyspozycji i nie jest w stanie reprezentować kraju.

Reklama

Copa America ma ruszyć 13 czerwca. Kolumbia miała być jednym ze współgospodarzy, ale została pozbawiona tego statusu przez kontynentalną konfederację (CONMEBOL). Powodem decyzji jest napięta sytuacja polityczna w kraju.

Piłkarzowi jest przykro

Kolumbia ma rozegrać jeszcze przed starem mistrzostw Ameryki Południowej dwa mecze eliminacji mundialu. Na 3 czerwca jest zaplanowane spotkanie z Peru, a pięć dni później z Argentyną.

Może na te dwa spotkania nie byłbym jeszcze w pełni gotowy, ale na pewno na Copa America. Nie rozumiem tej decyzji. Nie akceptuje jej i jest mi przykro. To była dla mnie niespodzianka, gdy usłyszałem od sztabu, że nie mogą na mnie liczyć i życzą mi szybkiego powrotu do zdrowia. Przecież ja już mogę normalnie trenować - dodał piłkarz.

W komunikacie związku nie sprecyzowano, o jaką kontuzję chodzi, ale Rodriguez już w trakcie sezonu ligowego miał problemy z łydkami. Z tego m.in. powodu król strzelców mundialu 2014 i były zawodnik Realu Madryt opuścił pięć z ostatnich sześciu spotkań Evertonu w Premier League.