Od początku spotkania przewagę miała Brazylia, a od straty gola Peru ratował bramkarz Pedro Gallese, który obronił groźne strzały z bliska Neymara i Richarlisona.

"Canarinhos" opór rywala złamali w 35. minucie. Podanie Neymara na gola uderzeniem z około dziesięciu metrów zamienił Lucas Paqueta.

Druga połowa wyglądała inaczej. Brazylia skupiła się na obronie, a Peru zaatakowało nieco śmielej. Wyrównującej bramki nie zdołało jednak zdobyć.

To był bardzo ciężki mecz. Wygrana kosztowała nas wiele wysiłku. Peru ma silny zespół, ale udało nam się awansować - powiedział Paqueta, którego gol zwycięstwo 1:0 dał także Brazylii w ćwierćfinale z Chile.

Paqueta jest świetnym piłkarzem, a z meczu na mecz staje się jeszcze lepszy. Pokazuje, że może być bardzo przydatny dla reprezentacji - komplementował kolegę Neymar.

Najbardziej utytułowaną drużyną w historii Copa America jest Urugwaj. Triumfował 15-krotnie, ale w obecnym stuleciu tylko raz - w 2011 roku. 14 wygranych ma na koncie Argentyna, ostatnio w 1993 roku. Dziewięć razy najlepsza była Brazylia.

Finał odbędzie się 10 lipca na Maracanie w Rio de Janeiro.