Dziękuję za zaufanie. To najważniejsze wydarzenie w moim życiu. Zapraszam wszystkich do współpracy, żebyśmy mogli się rozwijać. Obiecuję ciężką pracę, proszę was o wsparcie, bo łączy nas piłka - powiedział do delegatów w bardzo krótkim wystąpieniu Kulesza, były prezes Jagiellonii Białystok..

Reklama

59-letni Kulesza to były piłkarz, a po jej zakończeniu biznesmen. Szefem Jagiellonii został w 2010 roku. W czasie jego rządów klub ze stolicy Podlasia zdobył Puchar Polski (2010), Superpuchar (2010) i dwukrotnie wicemistrzostwo kraju (2017, 2018).

"Futbol łączy Polaków"

Piłka nożna jest sportem, który łączy miliony Polaków, dlatego zapraszam wszystkich do współpracy. Tych, którzy mają na sercu dobro polskiej piłki. Musimy przeprowadzić zmiany, aby się rozwijać - dodał.

Reklama

W wystąpieniu Kulesza zaznaczył: Jestem jednak pewny, że działając wspólnie osiągniemy sukcesy. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za oddane głosy. Obiecuję ciężką pracę, proszę was o wsparcie, bo łączy nas piłka.

W zarządzie PZPN Kulesza zasiadał od 2012 roku, a w kolejnej kadencji (od 2016) został wiceprezesem ds. piłkarstwa profesjonalnego. Był ostatnio również wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Ekstraklasy S.A.

Zbigniew Boniek, dotychczasowy prezes PZPN, pełnił tę funkcję od 26 października 2012 roku. W 2016 wygrał po raz kolejny. Kadencja miała zakończyć się w 2020, lecz z uwagi na pandemię została przedłużona do 2021 roku.

Reklama

Zjazd PZPN: Maciej Sawicki - p.o. sekretarz generalny

Nowy zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej na pierwszym posiedzeniu zdecydował, że pełniącym obowiązki sekretarza generalnego będzie Maciej Sawicki, który zajmował to stanowisko przez ostatnie dziewięć lat.

Natomiast Tomasz Mikulski został pełniącym obowiązki Przewodniczącego Kolegium Sędziów PZPN. Na stanowisku zastąpił Zbigniewa Przesmyckiego.