Portugalscy komentatorzy twierdzą, że wraz z piątkowym losowaniem oddala się możliwość awansu na mistrzostwa w Katarze. Główne ich obawy budzi drużyna z Italii.

Reklama

Trafiliśmy na najgorszą ścieżkę z możliwych, bo na jej końcu czekają na nas lub na Turków Włosi, czyli ostatnia ze wszystkich losowanych dziś ekip, które sobie życzyliśmy na naszej drodze - ocenili komentatorzy stacji SportTV.

Lizbońska telewizja za mało prawdopodobnego rywala dla siebie po ewentualnym zwycięstwie nad Turcją uważa ekipę Macedonii Północnej, która zmierzy się z Włochami w półfinale barażów.

Włochom nie poszła najlepiej faza grupowa eliminacji na MŚ, co nie oznacza, że stracili oni na jakości. To obecnie najlepsza drużyna świata, która potencjalnie mogłaby zagrać w finale MŚ. W przypadku potyczki z Italią musimy zagrać właśnie tak, jak gdybyśmy grali w finale mundialu - podsumowała portugalska telewizja.

Reklama

Lizbona zaletą ewentualnego meczu z Włochami

Tymczasem portale czołowych sportowych gazet Portugalii “Recordu” i “A Bola” wskazują, że zaletą ewentualnej rywalizacji w barażu z Włochami będzie fakt rozgrywania decydującego meczu przed własną publicznością.

Przypominają, że w rywalizacji z Italią podczas grupowych rozgrywek Ligi Narodów w 2018 r. podopieczni Santosa pokonali "Azzurrich" w Lizbonie 1:0.

Obie gazety podkreślają ze smutkiem, że jedna z czołowych piłkarskich potęg, Portugalia lub Włochy, nie weźmie udziału w przyszłorocznym mundialu.