Messi poprosił, aby dali Złotą Piłkę Lewandowskiemu - napisał w jednym z pierwszych komentarzy z poniedziałkowej uroczystości portal sportowego dziennika "AS".

Reklama

Z kolei "Marca" wskazała, że aby pocieszyć Roberta Lewandowskiego przyznano mu nagrodę w nowej kategorii - najlepszego strzelca. Zarówno "Marca", jak i "AS" wskazują, że Polak otrzymał to wyróżnienie zasłużenie.

W ocenie rozgłośni Cadena Ser szczególną satysfakcję z paryskiej gali może mieć prezes FC Barcelona Joan Laporta, w związku ze zdobyciem przez graczy katalońskiego klubu trofeum dla najlepszej piłkarki świata oraz najlepszego młodego gracza do lat 21. Madryckie radio przypomina, że do lipca Laporta miał w szeregach swojego klubu również Lionela Messiego.

Szczególna uroczystość dla FC Barcelony

Reklama

Hiszpańscy dziennikarze cieszą się szczególnie z sukcesu pomocnika reprezentacji ich kraju oraz FC Barcelony Pedriego, który zdobył Trofeum Kopy.

Reklama

Wśród młodych zawodników nie ma innego na świecie takiego jak Pedri, który dziś mógłby znaleźć się wśród tak renomowanych graczy jak Robert Lewandowski czy Lionel Messi - ocenili komentatorzy rozgłośni Cadena Ser.

Czołowa stacja radiowa Hiszpanii zaznaczyła, że tegoroczna uroczystość wręczenia piłkarskich nagród FIFA jest historyczna dla futbolu tego kraju z powodu wygrania rywalizacji w kategorii najlepszej zawodniczki przez Alexię Putellas. Przypomina, że w historycznej dla FC Barcelona gali Złotej Piłko najlepszą piłkarką uznano reprezentantkę "Dumy Katalonii" oraz kadry narodowej Hiszpanii.