Losy meczu rozstrzygnęły się dość późno w drugiej połowie. Bramki dla Senegalu zdobyli Abdou Diallo (70.), Idrissa Gueye (76.) i słynny Sadio Mane (87.). Rywale odpowiedzieli tylko trafieniem - przy stanie 0:2 - Ibrahima Blatiego Toure w 82. minucie.

Reklama

Senegal wystąpi w finale PNA po raz drugi z rzędu - w 2019 roku przegrał w decydującym meczu z Algierią. Obrońcy tytułu pożegnali się z tegoroczną edycją turnieju już w fazie grupowej.

Finał zaplanowano na 6 lutego, natomiast w środę poinformowano, że mecz o trzecie miejsce odbędzie się w sobotę, czyli dzień wcześniej niż początkowo planowano.

Spotkanie, podobnie jak finał, zostanie rozegrane w Jaunde, ale na stadionie Ahmadou Ahidjo (finał na Olembe Stadium).

Reklama

Komitet organizacyjny turnieju, po konsultacji z rządem Kamerunu i lokalnym komitetem organizacyjnym, postanowił przenieść (...) mecz o trzecie miejsce – oświadczyła Afrykańska Konfederacja Piłkarska (CAF).

Rozgrywanie jednego dnia obu meczów w różnych miejscach tego miasta, jak piszą światowe agencje, wymagałoby wielkiej mobilizacji pracowników służb porządkowych, a także spowodowało problemy z protokołem – działacze CAF prawdopodobnie nie byliby w stanie przekazać medali za trzecie miejsce i zdążyć na czas na finał.

Wyniki półfinałów i program:

środa, 2 lutego
Burkina Faso - Senegal 1:3 (0:0)

czwartek, 3 lutego
Kamerun - Egipt (godz. 20.00)

sobota, 5 lutego
mecz o 3. miejsce

niedziela, 6 lutego
finał