W Porto Yilmaz zdobył bramkę na 1:2 w 65. minucie, ale w 85. zmarnował okazję na doprowadzenie do remisu z "jedenastki". W doliczonym czasie drugiej połowy gospodarze przypieczętowali awans trzecim golem.

Gdybym trafił z tego karnego, sytuacja byłaby trudna dla Portugalii. Spudłowałem, ale dlaczego? Sam jestem w szoku - powiedział napastnik Lille.

Od początku kariery rozegrał 77 meczów w drużynie narodowej, w których strzelił 31 goli. Wystąpił w dwóch edycjach mistrzostw Europy.

W czwartek rozegrałem swój ostatni mecz w drużynie narodowej. Coś musi się zmienić. Tak jak kiedyś stałem się przywódcą, tak teraz muszę je przekazać moim kolegom i wspierać ich z zewnątrz. To ostateczna decyzja, ale nie emocjonalna, podjęta racjonalnie. Ta zmiana musi nastąpić - powiedział Yilmaz, cytowany w tureckich mediach.

Turcja straciła szansę na awans na tegoroczny mundial. Ostatnio w MŚ wystąpiła w 2002 roku i wówczas zajęła trzecie miejsce.